Zádové opěrky GEMINI TWIN

Opěrka zad GEMINI TWIN anatomicky tvarovaná je zdravotní pomůcka určená primárně k instalaci do invalidních vozíků pro zajištění stabilního, anatomicky komfortního a bezpečného sedu uživatele na vozíku. Opěrka zajišťuje postulární stabilitu, vzpřímený a symetrický sed s ideálním rozložením opěrného tlaku zad uživatele na celou opěrnou část a podporuje držení těla ve fyziologickém zakřivení páteře. Možnosti nastavení opěrky umožňují částečnou korekci polohy sedu při vychýlení páteře apod. Opěrka je opatřena masivním čalouněním s reflexními prvky. Zároveň je možné vybavit čalounění dalším aktivním bezpečnostním prvkem – světelným obvodovým pásem s aktivním světlem (ve verzi Be Seen Line)
Korpus opěrky tvoří duralový plech opatřený prodyšným čalouněním. Opěrka je zavěšena do nosných pouzder instalovaných na zádové trubky (konstrukci) vozíku a lze ji jednoduše z vozíku vyjmout a zpět nasadit.

Opěrky GEMINI TWIN jsou funkční fyzioterapeutickou zdravotní pomůckou určenou k podpoře a korekci sedu na mechanickém invalidním vozíku. Opěrky jsou nabízeny ve třech výškách a v různých šířkách při zachování proporční konturace.
Hlavní opěrná zádová část je doplněna tzv. bederní opěrkou, která pomáhá ergonomickému postavení bederní a pánevní oblasti páteře a zároveň vyplňuje prostor mezi hlavní opěrkou a sedacím polštářem (sedačkou). Bederní opěrka je nezávisle nastavitelná nebo ji lze zcela odinstalovat.


Zádová opěrka GEMINI TWIN byla vyvinuta ve spolupráci s přední českou specialistkou na spinální problematiku, fyzioterapeutkou a ergoterapeutkou Zdeňkou Faltýnkovou.


Přehled rozměrů a úhrad ZP

nízká (S)střední (M)vysoká (L)
výška (včetně čalounění)273543
bederní opěrka
boční peloty*
Be Seen Line*
úhrada ZP (Kč)11 931,3013 551,2915 146,10
doplatek (Kč)1 325,701 505,701 682,90
cirkulace ZP/měsícůano / 60ano / 60ano / 60
kód ZP500595450059575005960

* příplatková položkaKam dál?

Bezpečnostní potah Be Seen Line >

Antidekubitní sedáky GEMINI SPIN >


Pošlete nám svůj dotaz, rádi Vám odpovíme: