Antidekubitní sedáky GEMINI SPIN

Antidekubitní sedáky GEMINI SPIN jsou zdravotní pomůckou (zdravotnickým prostředkem) určenou k prevenci následků dlouhodobého sezení (např. na invalidním vozíku) s cílem zabránit tvorbě dekubitů a otlaků na sedacích částech těla. Pomocí jedinečné technologie své konstrukce a díky použitým materiálům poskytují sedáky GEMINI SPIN výborné výsledky v antidekubitní prevenci, a to díky:

  • eliminaci STŘIŽNÝCH SIL
  • zajištěním optimálního MIKROKLIMATU v oblasti sedu
  • provětráváním a ODVODEM TĚLESNÉ VLHKOSTI

Co je uvnitř? Jak sedáky GEMINI SPIN fungují?

Antidekubitní sedák GEMINI SPIN tvoří primárně jádro (výplň) z viscoelastické pěny v odpovídající tvrdosti s paměťovým efektem, z níž vychází vrchní vrstva tvořená unikátní sítí tzv. 3D nopů. Viscoelastická paměťová pěna po zatížení uživatelem postupně měkne vlivem tlaku a tepla lidského těla, čímž se sedák tvaruje podle proporcí sedacích partií.

Jádro sedáku GEMINI SPIN VSC z viscoelastické pěny
Tvarování pěny s paměťovým efektem

Zároveň 3D nopy svou přirozenou deformací a přizpůsobením se kontuře těla zvyšují komfort sedu tím, že rozloží hmotnost těla uživatele na větší plochu a zajistí tak zmenšení tlaku v kritických místech. “Posouvání těla” spolu s 3D nopy maximálně omezuje tření a šoupání pokožky po povrchu sedáku, zmírňuje negativní působení tlaku na pokožku a podkožní tkáně a jejich nadměrné namáhání. Je to jedna z klíčových vlastností v prevenci vzniku dekubitů.

Mezi jednotlivými nopy stále zůstává dostatečná vzduchová mezera zaručující proudění vzduchu v horizontální i vertikální rovině. Díky tomu dochází k odvodu tělesné vlhkosti mimo prostor sedu a zachování optimálního mikroklimatu v daném místě. K regulaci tělesné teploty napomáhá také konstrukce textilního potahu sedáku obsahující speciální textilní materiál Outlast®.

Spodní základnu sedáku tvoří 5mm tvrzený perforovaný pěnový polyetylen (PE) s příčnými kanálky pro odvod vlhkosti a tepla. Tato konstrukční vrstva zároveň sedák zpevňuje.

Výplň sedáku je vertikálně perforována včetně spodní PE základny a spolu s příčnými kanálky umožňuje vertikální proudění vzduchu a odvod vlhkosti i na pevné a nepropustné podložce.


Proč je vidět skrz?

Vertikální perforace spolu s použitými vzduchopropustnými materiály zajišťují skutečné proudění vzduchu a odvod vlhkosti skrz sedák.Úhrada zdravotních pojišťoven

Sedáky GEMINI SPIN jsou plně hrazeny zdravotními pojišťovnami!

názevGEMINI VS, GEMINI VSC
kategorie úhrady ZP07.06.02.03 (antidekubitní podložky – sedací, při vysokém riziku vzniku dekubitů)
kód ZP5015946 (od 1. 5. 2023)
cena (Kč)5 542,81 (od 1. 1. 2024)
hrazeno100 % (tj. doplatek 0 Kč)
cirkulaceNE
preskripční omezeníGER; NEU; ORT; REH; PRL; po schválení zdravotní pojišťovnou
nárok na nový ZP36 měsíců (možnost žádat o nový podsedák 1x za 3 roky)

Kam dál? :

Jaký sedák vybrat? >

Antidek. sedáky GEMINI SPIN CORRECT (připravujeme)

Zádové opěrky GEMINI TWIN >


Jak objednat?

  • Pro získání sedáku GEMINI® SPIN hrazeného ze zdravotního pojištění (na poukaz zdravotní pojišťovny), kontaktujte vašeho prodejce zdravotních pomůcek >