Outlast®

Co je Outlast®?

Jedná se o speciální termoregulační materiál používaný v různých odvětvích průmyslu včetně zdravotnictví. Primárně byla technologie Outlast® vyvinuta pro použití v kosmickém průmyslu pro NASA. Materiál Outlast® je jediným materiálem typu Phase Change, který získal pečeť Certified Space Technology™. 

Princip

Principem technologie Outlast® je využití mikromateriálů pro změny skupenství (PCM), které přijímají, skladují a znovu odevzdávají teplo, čímž zabezpečují optimální řízení vlhkosti a teploty. Materiály PCM značky Outlast® jsou většinou mikrokapsule uzavřené v polymérovém pouzdře tzv. Outlast Thermocules™.

Unikátní vlastností technologie Outlast® je schopnost regulace tělesného tepla. Materiály Outlast® udržují tepelnou pohodu pohlcováním nadměrného tělesného tepla pokud ho tělo vytváří příliš mnoho a jeho opětovným uvolněním, když ho naopak tělo potřebuje více. Zachovává se tím komfortní tepelná pohoda při omezení tvorby potu v širokém rozsahu různých klimatických prostředí a úrovní tělesné aktivity. Řízením tělesné teploty Outlast® zabraňuje nadměrnému pocení ještě před jeho vznikem.


Technologie Outlast® poskytuje textilním materiálům určitou „inteligentní“ vlastnost díky schopnosti proaktivní regulace tělesné teploty. Outlast® tak poskytuje technologii, která je výborným řešením pro komfortní každodenní užití textilních materiálů. Pokud totiž umíme regulovat teplotu, můžeme zásadně ovlivňovat tvorbu potu. Outlast® tak přináší skutečné  řešení „přesně podle aktuálních potřeb“.


Kde je Outlast® v sedáku Gemini® SPIN?


Termoregulační materiál Outlast® je součástí textilního potahu sedáku SPIN, a to vnitřní strany vrchní (sedací) části potahu, kde tvoří společnou vrstvu s kontaktní prodyšnou 3D textilií. 


Kam dál? :